O nás PDF Tisk Email
Sobota, 20 Únor 2010 17:34

Naše chovatelská stanice vznikla v roce 1998 a její zakladatelkou se stala fena plemene shiba inu Charmie Prima Nova "Šejminka". Brzy nás zcela pohltila skvělá povaha těchto pejsků a do naší rodiny přibyla fenka Keiko Prima Nova. S Keikou jsme zaznamenali zatím naše největší výstavní úspěchy. Získala nejenom 7 šampionátů, ale také spoustu titulů BOB. Velmi si ceníme titulu Klubový vítěz, který získala v dubnu 2001 na klubové výstavě v Mladé Boleslavi a následně ještě v souboji o titul BOB porazila velmi úspěšného pejska importovaného z USA Rippa - Na Tobimasu. O týden později na MVP v Českých Budějovicích získala Keiko zásluhou rozhodčího pana Karla Hořáka titul BIG 1.Od Keiky jsme si z jejího vrhu " E "  doma nechali fenku Eymee. Z tohoto vrhu pochází také jeden z nejúspěšnějších pejsků odchovaných v Česku - Eico od Cidliny.

Mým snem vždy bylo mít okolo sebe velkou smečku psů. Brzy jsem se proto začala poohlížet po plemeni, které by se hodilo do smečky k shibám. Mělo být proto nekonfliktní.  V roce 2000 jsme na březnové výstavě v Nitře  viděli peruánského naháče. Velmi se nám líbil a když jsme zjistili, jak skvělou povahu toto plemeno má, bylo rozhodnuto. Z chovatelské stanice Měsíční Květina jsme si v únoru 2001 odváželi fenku Bellisu. Belinka pochází z početného vrhu a ze všech sourozenců zaznamenala největší úspěchy na výstavách. Z jejího prvního vrhu jsme si doma nechali fenku Aileen. Peruáni budí dojem klidných křehkých gaučových pejsků. Opak je ale pravdou. Je to velmi bystré, čilé plemeno, které miluje jakýkoliv druh pohybu. Obě peruánky chodily s dcerou Nikol na agility a s Aileen Nikol nejenom sbírala své první zkušenosti v soutěži junior handling, ale také s ní zaznamenala své první velké úspěchy v této soutěži.

Nikol brzy zatoužila mít svého vlastního pejska. K jejím 12-tým narozeninám dostala fenku border kolie Nimbl Tracy from Gasko Prim. Tracy se stala Nikolky stínem. Chodí spolu na agility, jezdí na tábory a sedí spolu u počítače. Tracy je také velmi úspěšná na výstavách. Krásně se předvádí, získala spoustu významných titulů a navazuje tak nepřímo na úspěšnou výstavní kariéru Keiky.

V červnu 2008 zemřela po delší těžké nemoci Šejminka. Naše smečka tak ztratila jedinečnou osobnost, kterou Šejminka bezesporu byla.

Zatím posledním pejskem, který k nám přibyl v září 2009, je fenka border kolie Qwerty Gasko Prim " Q " ( čti Kjú ). Bez nadsázky mohu říct, že Q mi zcela změnila život. Díky ní jsem objevila i jiný svět než ten výstavní. Trénujeme agility, poslušnost, učíme se triky dogdancingu, děláme canisterapii, ale hlavně je to ten nejlepší přítel, jakého jsem kdy měla.